با سلام به شما بازدید کننده محترم. در حال حاضر شما به عنوان مهمان در سایت حضور دارید.درصورتی که می خواهید از کلیه مطالب و امکانات سایت استفاده کنید باید عضو شوید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید.

زمان کنونی: ۱۳۹۷-۳-۳, ۰۴:۵۳ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

تابلوی اعلانات انجمن

[-]
جست و جو مطلب مورد نظر در انجمن

حواس پرتی موقع مطالعه درس
زمان کنونی: ۱۳۹۷-۳-۳, ۰۴:۵۳ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: amlq3457
آخرین ارسال: amlq3457
پاسخ: 1
بازدید: 34

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تازه وارد
کاربر انجمن

وضعيت : آفلاین
دل نوشته من

سایت من

اطلاعات من محل سکونت:
اعتبار: 0

سپاس ها 0
سپاس شده 0 بار در 0 ارسال

حالت من: هیچ کدام

ارسال: #1
حواس پرتی وقت درس خوندن

از اون دسته از دانش آموزایی که تا میای درس بخونی حواست پرت میشه و خیالات جور واجور میاد سراغت ؟
-یه سوال ؟ موقعی که کار مورد علاقت و انجام میدی بازم اینجوری میشه؟ مثلا موقع فیلم دیدن یا موقع حرف زدن با دوستت یا موقعی که پای کامپیوتری ؟ نه نمیشه...

پس موضوع اول عشقو علاقه به درسه! مطالعت و با درسی شروع کن که بیشتر بش علاقه داری. مثلا اگر با فیزیک مشکل داری و باش حال نمیکنی و قراره از ساعت 4 شروع کنی به فیزیک خوندن، مطمئنا دیرتر شروع میکنی تازه اونم با بی حوصلگی زیاد! این جور وقتا اول 20 دقیقه درس مورد علاقت و(مثلا شعری از کتاب ادبیات) مطالعه کن تا یکم حال و هوات مناسبتر شه و حوصله ات بیاد سر جاش بعد توصیه های زیر و بخون و به کار ببند اونوقت برو سراغ فیزیک. مطمئن باش جواب میده. برای اطلاع از زمان نتایج مدارس تیزهوشان بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

نگاهتو به درس خوندن عوض کن. درس خوندن رفع تکلیفی جواب نمیده. اما اگر درس و به چشم پلی نگاه کنی که بین تو یه آینده ی روشنه، حتما انگیزت بهتر میشه .

قبل از شروع کردن گوشی و خاموش کن و هر عامل دیگه ای که حواستو پرت میکنه ، رو شناسایی و برطرف کن. مثل صدای تلویزیون، صدای حرف زدن دیگران و..

یه سری فکرا هست که ممکن ازصبح که پاشدی باهات بوده و ذهنتو درگیر کرده اونا رو به صورت یه سوال بنویس و سعی کن بش جواب بدی مثال( فردا باید برم تولد دوستم )
فردا کی برم و چی بپوشم و چی براش کادو بخرم ؟
ساعت 2 با مامانم میرم، اون لباس جدیدرو میپوشم، براشم یه دیوان حافظ می خرم!

یه کش با رنگ جیغ ببند به مچ دستت چندباری که حواست پرت شد بکش و رهاش کن. اینجوری نگاهت که به کش بیوفته هوشیار تر میشی.
امیدوارم با انگیزه ی بالا ، قدمهای محکم ، لب خندون و آرامش محض برید به سمت هدفهای بزرگتون. سعی کنید تا شروع آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان تمام دروس خود را جمع بندی کنید و یا برای برنامه ریزی دروس خود تا روز برگزاری آزمون به صورت فشرده می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.
۱۳۹۷-۲-۱۵ ۱۱:۴۳ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان