با سلام به شما بازدید کننده محترم. در حال حاضر شما به عنوان مهمان در سایت حضور دارید.درصورتی که می خواهید از کلیه مطالب و امکانات سایت استفاده کنید باید عضو شوید. برای عضویت اینجا را کلیک کنید.

زمان کنونی: ۱۳۹۷-۴-۴, ۱۲:۳۸ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

تابلوی اعلانات انجمن

[-]
جست و جو مطلب مورد نظر در انجمن

3- Supply And Demand - عرضه و تقاضا
زمان کنونی: ۱۳۹۷-۴-۴, ۱۲:۳۸ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: admin
آخرین ارسال: admin
پاسخ: 6
بازدید: 1342

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مدیریت کل سایت
مدیر کل سایت

وضعيت : آفلاین
دل نوشته من اگر حرف مفت خریدار داشت ، الان خیلی ها باید پولدار می بودند

سایت من http://www.buxnama.com

اطلاعات من محل سکونت: مشهد
اعتبار: 49

سپاس ها 1053
سپاس شده 988 بار در 654 ارسال

حالت من: هیچ کدام

ارسال: #1
در این بخش کلیه مطالبی که تاکنون درباره مناطق عرضه و تقاضا منتشر شده است، ارائه میگردد.
با کلیک بر روی دکمه تشکر ( در زیر هر پست ) به نویسنده آن دلگرمی دهید.

۱۳۹۶-۹-۱۴ ۰۴:۳۸ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
مدیریت کل سایت
مدیر کل سایت

سپاس ها 1053

ارسال: #2
RE: 3- Supply And Demand - عرضه و تقاضا
معامله گری بر اساس عرضه و تقاضا چیست :

محصولات خریداری شده و بر این اساس که در لحظه دارای چه ارزشی هستند فروخته میشوند. همین امر هم برای ابزارهای مالی با این انتظار که در آینده قیمت آنها تغییر میکند و در قیمت های متفاوتی خریداری شده یا فروخته خواهد شد، به طور بالقوه برای معامله گر سودآوری دارد. قیمت بر اساس خریداران و فروشندگان حاضر تنظیم میشود، که به نوبه خود ایجاد مناطق عرضه و تقاضا میکنند. فروشندگان نمایان گر میزان قابل دسترس برای فروش هستند ( عرضه – SUPPLY ) در حالیکه خریداران بیانگر میزان قابل دسترس برای خرید (تقاضا- DEMAND ) هستند. زمانیکه میان خریداران و فروشندگان عدم تعادل وجود دارد ما تغییر قیمت را مشاهده میکنیم . برای مثال وقتی تعداد فروشنده حاضر بیشتری وجود دارند قیمت شروع به ریزش ( DROP ) میکند تا زمانیکه خریدار بیشتری پیدا کند. زمانیکه خریداران حاضر بیشتری وجود داشته باشند قیمت شروع به بالا رفتن (RALLY) میکند تا زمانیکه فروشنده بیشتری پیدا کند.دانستن اینکه این نواحی در کجای نمودار قیمتی هستند لبه های قیمتی را به شما می دهد و به شما اجازه میدهد که معامله گران بزرگ ( BIG/SMART MONEY ) را دنبال کنید چراکه آنها محرکان واقعی قیمت هستند .

۱۳۹۶-۹-۱۹ ۱۱:۱۶ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط danaisp
مدیریت کل سایت
مدیر کل سایت

سپاس ها 1053

ارسال: #3
تشخیص نواحی عرضه و تقاضا :

در ابتدا به نواحی که در آن قیمت به بالا پرتاپ شده (demand) و یا کاهش یافته است (Supply) نگاه میکنیم .

[تصویر:  1512937581071.png]

مرحله بعدی علامت زدن پایه (Base) این حرکات است. ما همواره خارجی ترین محدوده (باند) حرکت را علامت میزنیم و مشخص کردن محدوده ی درونی (دامنه نواحی) بستگی به دید شخصی دارد و برای هر کدام از ما بر این اساس که می خواهیم ناحیه تا چه حد کم عرض یا با عرض زیاد باشد متفاوت است .

[تصویر:  1513008805111.png]

۱۳۹۶-۹-۲۰ ۰۸:۴۳ عصر
 سپاس شده توسط danaisp ، keyvan1
مدیریت کل سایت
مدیر کل سایت

سپاس ها 1053

ارسال: #4
RBD,DBR-RBR,DBD :

با حرکت قیمت سوینگ های H,L (قعرها و سقف ها) ایجاد میشوند. اکسترمم این حرکات میتوانند تحت عنوان بیس (BASE) در نظر گرفته شوند. دقیقا مانند آنهایی که در بالا مشخص شده اند . زمانیکه بیس حرکت پس از یک RALLY یا DROP ایجاد میشوند آن ها RALLY BASE DROP(RBD) ، DBR) ) DROP BASE RALLY را تشکیل می دهند .

[تصویر:  1513013841061.png]

قیمت همچنین میتواند بیس های کوچکی را درراه بالا رفتن یا پایین آمدن تشکیل دهد. این حرکت های کوچک تحت عنوان رالی بیس رالی (RBR) و دراپ بیس دراپ (DBD) شناخته می شوند .

[تصویر:  15130140951.png]

۱۳۹۶-۹-۲۰ ۱۰:۱۱ عصر
 سپاس شده توسط danaisp ، keyvan1
تبلیغات
مدیریت کل سایت
مدیر کل سایت

سپاس ها 1053

ارسال: #5
تعادل و عدم تعادل :

در هنگام تشکیل بیس حرکتی ما قیمت را در حالت تعادل در نظر می گیریم. دلیل آن این است که در این ناحیه تفاوت آشکاری میان میزان سفارشات خریداران و فروشندگان وجود ندارد و تا زمانیکه این تعادل وجود دارد قیمت بالا یا پایین نمی رود . برای اینکه قیمت در یک جهت حرکت کند باید تعداد سفارشات بیشتری در آن جهت وجود داشته باشد تا باعث شود قیمت بالا یا پایین برود . در اینجا بیس حرکتی تشکیل شده و تصمیم گیری برای قیمت از نقطه نظر گران یا ارزان بودن اخذ شده است . وقتی قیمت از یک بیس حرکتی دور می شود به صورت طبیعی سفارشات پر نشده ای در آن بیس باقی می ماند .بنابراین وقیت قیمت در آینده به این بیس باز می گردد ما انتظار داریم سفارشات باقی مانده پر نشده وارد شده و باعث ایجاد واکنش درقیمت شود . این آن چیزی است که معامله گران S/D انجام میدهند و از آن سود می برند .

۱۳۹۶-۹-۲۰ ۱۰:۱۷ عصر
 سپاس شده توسط Mikaiylfx ، danaisp ، keyvan1
مدیریت کل سایت
مدیر کل سایت

سپاس ها 1053

ارسال: #6
وقتی عرضه یا تقاضا شکسته می شوند :

وقتی که یک سطح در حین حرکات قوی بارها امتحان (TEST) می شود، عرضه یا تقاضا سرانجام شکسته می شوند. این می تواند اینگونه در نظر گرفته شود که سفارشات باقی مانده به محض جذب شدن آن سطح را خالی از سفارش می کند و یا اینکه انبوه سفارشات در جهت عکس آن سطح را می شکند. سفارشات حتی می توانند به صورت دستی توسط معامله گر حذف شوند.
هر سطح عرضه / تقاضای شکسته شده دارای ویژگی های خاصی است. پس از شکست سطحی که سفارشات فروش بیشتری وجود داشته (SUPPLY)، سفارشات خرید در آن قرار می گیرد و به طور برعکس برای تقاضا. این بدین معنی است که در بازگشت به سطح شکسته شده واکنش قیمتی وجود دارد. به این سطوح، سطوح مبادله ای (SWAP LVL) می گویند. در این سطوح است که ما منتظر تاییدیه PA برای ورود می مانیم.

[تصویر:  1513156160021.png]

۱۳۹۶-۹-۲۲ ۰۱:۳۹ عصر
 سپاس شده توسط masoud1108 ، HAMID-AT ، danaisp ، keyvan1
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان